کاریابی متخصصین نرم افزارکامپیوتر

میزان دستمزد شاغلان بخش IT ایران

جدیدترین گزارش درباره میزان حقوق و دستمزد برخی مشاغل در ایران منتشر شده که در بخشی از این گزارش میزان دستمزد کارشناسان و مدیران در حوزه آی‌تی مورد بررسی قرار گرفته است.


گزارشی که نشان می‌دهد میانگین دریافتی حقوق و دستمزد در حوزه‌هایی همچون فناوری اطلاعات، شبکه و انفورماتیک در میان پردرآمدترین گروه‌ها قرار دارد و در همین حوزه افراد به‌طور میانگین بین ۵ تا بیش از ۱۳ میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کنند. همچنین شاغلان در زمینه برنامه‌نویسی، توسعه نرم‌افزار و وب نیز بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند.این گزارش که از سوی سایت ایران تلنت گردآوری شده بر اساس میزان حقوق و دستمزد دریافتی در ۲۸ گروه شغلی در سال ۹۵ گردآوری شده و اطلاعات مربوط به بیش از ۱۰۰هزار نیروی شاغل تمام‌وقت را در بر می‌گیرد.

بررسی دستمزدها در حوزه فناوری اطلاعات، شبکه و انفورماتیک

بررسی میزان حقوق و دستمزد افراد در این گروه نشان می‌دهد که کارشناسانی که در حوزه مخابرات الکترونیک، نفت، گاز و پتروشیمی، خدمات آنلاین، تجارت الکترونیک، نرم‌افزار و کامپیوتر مشغول به کارند با داشتن مدرک از دانشگاه‌های آزاد به‌طور میانگین ۵/ ۲ و مدرک دانشگاه‌های سراسری ۳/ ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. افراد با مدرک کارشناسی ارشد به‌طور میانگین ۹/ ۲ و با مدرک کارشناسی ۶/ ۲ میلیون تومان دستمزد دارند.همچنین در این بخش افراد با سابقه کار صفر تا ۱۵ سال به بالا به‌طور میانگین بین ۹/ ۱ تا ۳/ ۳میلیون تومان دستمزد دارند.

در میان مدیران ناظر در این گروه افراد با تخصص در حوزه مخابرات، الکترونیک، نرم‌افزار و کامپیوتر با مدرک دانشگاه آزاد و سراسری به‌طور میانگین۴ تا ۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. همچنین با سابقه کار صفر تا ۱۵ سال به بالا ۴/ ۲ تا ۹/ ۴ میلیون تومان دستمزد پرداخت می‌شود. در این گروه افراد با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد ۸/ ۴ و با مدرک کارشناسی ۹/ ۳میلیون تومان دستمزد دارند. افراد آشنا به زبان انگلیسی در سطح پیشرفته، متوسط و ابتدایی مابین ۳ تا ۷ میلیون تومان دستمزد دارند.در نهایت در گروه سازمانی، مدیران اصلی این بخش و در حوزه مخابرات و الکترونیک به‌طور میانگین ۷/ ۶ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. در این حوزه افراد با مدرک دانشگاه آزاد ۹/ ۴ و دانشگاه سراسری ۳/ ۶ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. همچنین افراد با سابقه کار ۳ تا ۱۵ سال به‌طور میانگین ۸/ ۵تا ۴/ ۷میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. افراد آشنا به زبان انگلیسی در سطح پیشرفته ۹میلیون تومان و در سطح متوسط ۵/ ۴ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ۸/ ۵ و کارشناسی ۶/ ۵ میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کنند.

دستمزد در حوزه برنامه‌نویسی، توسعه نرم‌افزار و وب

در بخش کارشناسان حوزه نرم‌افزار و کامپیوتر، مخابرات، الکترونیک، خدمات آنلاین، تجارت الکترونیک در رده سازمانی کارشناس افراد بر اساس سابقه کار و میزان تحصیلات طبقه‌بندی شده‌اند؛ به‌طور نمونه کارشناسان با مدرک دانشگاهی از دانشگاه‌های آزاد به‌طور میانگین ۶/ ۲ و با مدرک دانشگاهی دانشگاه‌های سراسری ۳ میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کنند. میزان دریافت دستمزد افرادی که از صفر تا ۱۵ سال سابقه کار دارند نیز بین ۲/ ۲ تا ۱/ ۳ میلیون تومان است.دستمزد افراد در این گروه با مدرک کارشناسی ۶/ ۲ و مدرک کارشناسی ارشد ۱/ ۳ میلیون است و درصورت آشنایی به زبان انگلیسی در سطح پیشرفته ۳/ ۳، متوسط ۷/ ۲ و ابتدایی ۴/ ۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

در این گروه در رده سازمانی مدیر ناظر افراد با مدرک دانشگاهی از دانشگاه آزاد ۱/ ۴ و مدرک دانشگاهی دانشگاه‌های سراسری ۱/ ۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. همچنین میانگین دریافتی افراد باسابقه کار صفر تا ۱۵سال به بالا ۳/ ۲ تا ۵/ ۴ میلیون تومان است. افراد با مدرک کارشناسی ارشد ۱/ ۵ و کارشناسی ۲/ ۴ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. افراد با میزان آشنایی پیشرفته به زبان انگلیسی ۲/ ۵ و در سطح متوسط ۴/ ۴ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.در این بخش در میان مدیران گروه افراد با سابقه کار ۷ تا ۱۵ سال به‌طور میانگین ۷میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.نتیجه این آمار می‌تواند نشانگر آن باشد که میزان دستمزد افراد در حوزه آی‌تی که در شرکت‌های خصوصی و دولتی مشغول به کارند بر پایه میزان آشنایی افراد به زبان انگلیسی و نیز مدرک دانشگاهی متفاوت است اما همچنان این گروه از شاغلان جزئی از پرمخاطب‌ترین مشاغل برای جذب نیرو و پرداخت دستمزد به‌شمار می‌روند.


◘دنیای اقتصاد

👨‍👨‍👧 گزارش تفصیلی حقوق برنامه‌نویس‌ها
چندی پیش،جاب ویژن ﯾﮏ ﻧﻈﺮﺳﻨﺠﯽ ﺳﺮاﺳﺮی ﺑﺮای ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯿﺎﻧﮕﯿﻦ دﺳﺘﻤﺰدﻫﺎ در ﺣﻮزه برنامه‌نویسی ﺑﺮﮔﺰار کرده و ﺑﺮاﺳـــﺎس داده ﻫﺎی واﻗﻌﯽ، ﮔﺰارش ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ از ﺳـــﻄﺢ ﺣﻘـﻮق و دستمزد ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﯾﺴﺎن ﻣﻨﺘﺸﺮ ﮐرده است .
در اﯾﻦ ﻧﻈﺮﺳـــﻨﺠﯽ، ۱۳۰۷ نفر ﺷﺮﮐﺖ داﺷـــﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﮔﺰارش ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ از ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻧﻈﺮﺳﻨﺠﯽ را می‌توانید دانلود کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا