کامپیوتروبلاگ

زوم را فراموش کنید: گوگل میت بهترین ویژگی اپلیکیشن زوم را خواهد داشت و با جی‌میل ادغام می‌شود

گوگل میت جدید دارای ویژگی «گالری» مشابه اپلیکیشن «زوم» به همراه چندین ویژگی جذاب دیگر مانند بهبود ادغام با جی‌میل برای افزایش تعداد کاربران ویدیو کنفرانس و تماس‌های ویدیویی است. در دوران شیوع کرونا و قرنطینه، اپلیکیشن‌های ویدیو کنفرانس به شدت محبوب و پرطرفدار شدند. در صدر این نرم‌افزارها باید از اپلیکیشن «زوم» نام برده که یک شبه محبوب شد و البته یک شبه نیز از چشم افتاد. بزرگ‌ترین ویژگی دوست‌داشتنی «زوم» بخش گالری بود که امکان افزودن ساده و سریع افراد به یک جلسه ویدیویی را می‌داد. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان فقط عاشق این ویژگی شدند و به این دلیل سراغ نرم‌افزار «زوم» رفتند.

اکنون، «خاویر سولترو»، سخن‌گوی گوگل به رویترز اعلام کرده است این شرکت در حال افزودن چندین ویژگی جدید به Google Meet پس از افزایش تقاضاها برای استفاده از نرم‌افزارهای ویدیو کنفرانس است.

اولین ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد یک تماس ویدیویی یا تایید یک دعوت به حضور در جلسه ویدیویی را از داخل پلتفرم جی‌میل انجام دهند.

ویژگی بعدی که اواخر همین ماه به گوگل میت افزوده می‌شود؛ همان ویژگی معروف «گالری» نرم‌افزار زوم است. کاربران در گوگل میت می‌توانند به طور همزمان ۱۶ کاربر را در یک صفحه تماشا کنند.

ادغام گوگل میت و جی‌میل باعث می‌شود گزینه‌های نرم‌افزار Meet در نوار کناری ظاهر شوند؛ همانند چت‌ها در جی‌میل. البته، با ظاهر و طرح شبکه‌ای جدیدی دیده می‌شوند که مزاحم نباشند و باعث افزایش بهره‌وری کاربر شوند.

گوگل به دنبال افزایش کیفیت ویدیوها هم هست و دارد روی روشنایی و فیلترسازی پس‌زمینه از نویزها کار می‌کند. مثلا، صدای کلیدهای صفحه‌کلید در ویدیوها شنیده نشود.

ادامه روند یادگیری در خانه با گوگل میت
نرم‌افزار گوگل میت برای مصارف تجاری و کسب‌وکاری، دولتی و سازمانی، مدارس در دسترس است و با نرم‌افزار گوگل هانگوت که بیشتر روی مشتریان تمرکز دارد؛ تفاوت‌هایی دارد.

پس از کشف باگ‌های امنیتی در نرم‌افزار «زوم» و مشخص شدن مشکلات حریم خصوصی این نرم‌افزار، بسیاری از مردم و سازمان‌ها استفاده از آن را کنار گذاشتند. نرم‌افزارهای تماس ویدیویی دیگر نظیر اسکایپ، مایکروسافت تیمز و گوگل میت می‌خواهند از این فرصت و همین‌طور در خانه ماندن مردم استفاده کنند و به عنوان یک جایگزین برای «زوم» شناخته شوند.

گوگل هفته پیش اعلام کرد تعداد کاربران نرم‌افزار «میت» نسبت به ماه ژانویه نزدیک به ۲۵ برابر شده است. به گفته گوگل، این نرم‌افزار روزانه پذیرای دو میلیون کاربر جدید و بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر آموزشی از ۱۵۰ کشور است.

گوگل در بیانیه‌ای تاکید دارد که به دنبال نگه داشتن ارتباط مردم است. مردم در خانه‌ها حبس هستند ولی باید روند یادگیری خود را ادامه دهند. ادغام گوگل میت با جی‌میل یک گام بزرگ برای برگزاری یک جلسه ویدیویی راحت و سریع در یک ثانیه است.

گوگل می‌گوید مردم نباید دائما میان جی‌میل و جلسات ویدیویی خود جابه‌جا شوند؛ بلکه باید در یک پلتفرم یکپارچه‌ای هر نوع ارتباطی که نیاز دارند را داشته باشند.

ادغام گوگل میت با جی‌میل برای کاربران G Suite روی وب از امروز در دسترس است ولی برای کاربران موبایل کمی دیرتر ظاهر می‌شود. ویژگی‌های دیگر از جمله نمایش گالری همه افراد در چت ویدیویی اواخر همین ماه افزوده می‌شوند.

 

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا